Світлодіоди впевнено завойовують серця користувачів. Освітлювальні пристрої з вбудованими ЛЕД встановлюють в житлових приміщеннях, магазинах, офісах, навчальних закладах, лікарнях, логістичних центрах та на підприємствах. У вуличному освітленні вони також виходять на позиції лідера, бо не бояться перепадів температур. ЛЕД люстри користуються особливою любов’ю споживачів, вони енергоефективні й забезпечують прекрасне освітлення. Дизайн сучасних моделей настільки оригінальний, що вони створюють стильову домінанту в будь-якому приміщенні. Про те, як вибрати й встановити світлодіодну люстру потрібної потужності, читайте в нашому блозі.
Зміст
- ЛЕД люстри: рекомендації щодо вибору
- Типи світлодіодних люстр
- Переваги діодів
- Як вибрати світлодіодну люстру за площею
- Як вибрати світлодіодну люстру за потужністю
- Встановлення світлодіодної люстри на стелю
- Монтаж світлодіодної люстри на натяжну стелю
ЛЕД люстри: рекомендації щодо вибору
Правильно підібране світло створює в приміщенні приємну атмосферу, воно може зробити простір об’ємнішим, а може суттєво його звузити. Підсвічуванням й зміною напрямку світлового потоку забезпечуються дивовижні візуальні ефекти. Дизайнери світла охоче використовують ЛЕД пристрої у своїх наймасштабніших проєктах. Для освітлення вітальні, спальні й дитячої, кухні та передпокою завжди можна підібрати потрібну LED модель.
Перед вибором уточнимо деталі: світлодіодна люстра – це освітлювальний пристрій, в якому світловий потік генерують вбудовані світлодіоди (Light-emitting diode – напівпровідниковий пристрій, що перетворює електричний струм на світло). В її конструкції обов’язково присутній драйвер, він забезпечує надходження постійного струму й стабільну роботу діодів. Звичайна модель зі змінними лампочками, в яку замість ламп розжарювання вкрутили світлодіодки, не є ЛЕД світильником.
Щоб зробити правильний вибір, рекомендуємо точно знати:
- де буде встановлена ЛЕД люстра (вітальня, спальня, дитяча, ванна, офіс чи торговий зал);
- висоту й тип стель (підвісні, натяжні, бетонні, гіпсокартонні);
- площу приміщення, для якого вибирають освітлювальний пристрій;
- стиль оформлення кімнати – дизайн моделі повинен йому відповідати;
- бажаний напрямок світла;
- який відтінок світіння вам подобається;
- яку кількість режимів роботи люстри ви б хотіли;
- максимальну потужність освітлювального пристрою;
- бажаний спосіб керування – регулювання освітленням з телефону, пульту ДК чи вимикачем.
Типи світлодіодних люстр
Люстри з вбудованими світлодіодами представлені сучасними дизайнерськими лінійками. Найчастіше виробники пропонують серію освітлювальних пристроїв, виготовлених в різних кольорах або з різною потужністю. За допомогою таких варіантів можна організувати освітлення в одному стилі для всього будинку. Також є ексклюзивні моделі – репліки на відому продукцію
Світлодіодні люстри можуть мати різну структуру й конфігурацію. Незмінним залишається наявність корпусу, основи для кріплення на стелю та пристрою, де розміщені освітлювальні елементи. Елементи для діодів виготовляють з пластику, скла, металу. В мережі магазинів Брілле можна вибрати:
- стельові ЛЕД люстри;
- дизайнерські;
- підвісні LED люстри;
- молекули;
- свічки;
- торт;
- павук.
Популярні раніше комбіновані моделі – світлодіодне підсвічування доповнюється галогенними або ЛЕД лампочками – відходять в минуле. Лідерами продажу стали сучасні світлодіодні люстри в стилі лофт – підвіс з металевим плафоном, молекула, павук, а також стельові моделі геометричної форми та підвіси з регульованою довжиною. ЛЕД люстри круглої форми – торт, свічки – купують шанувальники класики, дизайнерські – ті, хто любить модерн, а стильні павук, молекула та підвіси прикрашають інтер'єри хай-тек, техно, мінімалізм.
Більшість вибирає світильники з діодами за їх неймовірний дизайн і можливість працювати в різних режимах. Стельові моделі, які обладнані геометричними елементами, підтримують світіння в трьох температурних режимах – холодне, нейтральне та тепле. Якщо ви шукаєте модель для кабінету чи хочете встановити світильник в робочій зоні вітальні над письмовим столом, дизайнери рекомендують використовувати світло нейтрального відтінку. Люстру для кухні обирають з холодним світінням, яке підкреслить чистоту приміщення й столу, а от для спальні та вітальні найкраще підійдуть ЛЕД світильники з теплим світлом. Таке освітлення створить справжній комфорт і приємну атмосферу в приміщенні. Багато світлотехніки на діодах можуть підтримувати всі три режими світіння, щоб їх змінювати використовують вимикачі, пульти дистанційного керування та мобільні телефони.
На світлодіодній люстрі з пультом ДК можна не тільки змінити відтінок світла, а також його інтенсивність. Просунуті користувачі різних застосунків мобільних телефонів прийдуть в захват від можливості керувати світильником з телефону. Для цього достатньо зчитати QR-код, нанесений на пристрій. Придбання світлодіодної люстри – це серйозні інвестиції в нерухомість та облаштування функціонального й енергоефективного освітлення.
Переваги діодів
Про переваги діодних освітлювальних пристроїв написані цілі монографії й статті в наукових журналах. Їхні сильні сторони такі очевидні, що вже ніхто не сумнівається, за якими технологіями майбутнє. Світлодіодні люстри відрізняються:
- високою енергоефективністю – вони споживають дуже мало електроенергії при генеруванні потужного світлового потоку;
- оригінальними дизайнами;
- різноманітними формами – в мережі магазинів Брілле є круглі LED люстри, прямокутні, асиметричні та квадратні;
- тривалим терміном експлуатації;
- стійкість до перепадів напруги в електричній мережі;
- комфортним світлом, яке можна регулювати;
- відсутністю мерехтіння й гудіння під час роботи.
При вмиканні моделі зі світлодіодами її максимальна яскравість досягається дуже швидко, буквально за кілька секунд. Такі пристрої працюють без перебоїв і не виділяють шкідливих речовин. LED люстри відмінно підходять для натяжних стель – вони майже зовсім не виділяють тепла при роботі. Недолік у них тільки один – досить висока ціна, але виробники проводять здорову конкуренцію, то з часом ціни поступово знижуються. При постійному рості цін на енергоресурси ЛЕД люстри за 1-2 роки відіб’ють свою вартість економним споживанням електрики.
Як вибрати світлодіодну люстру за площею
Дизайн та тип світильника – дуже важливі фактори при виборі, але вони відступають на другий план перед розмірами кімнати чи офісу. Якщо ви купите освітлювальний пристрій без урахування площі приміщення та висоти його стель, то відсоток того, що модель вам не підійде, дуже великий. Коли рівень освітленості недостатній, страждають органи зору, люди швидко стомлюються. Розрахунок, чи підходить ЛЕД люстра за площею, роблять, керуючись державними нормами ГСН В.2.5-28:2018. В них чітко прописані вимоги до світлодіодних освітлювальних приладів і вказані параметри, яких потрібно дотримуватися. Так, рівень освітленості вітальні має бути не нижче 150 лк, а дитячої – 200 лк.
Щоб розрахувати рівень освітленості для вашої кімнати, потрібно знати: нормативні показники, площу приміщення і висоту стелі. Коефіцієнт висоти стель – від 1 до 2, він залежить від параметрів. Для стель від 2,5 м до 2,7 м коефіцієнт – 1, від 2,7 до 3 м – 1,2 і т. д.
Зробити розрахунки зовсім не важко. Наприклад, при виборі світлодіодної люстри для дитячої потрібно визначити, який світловий потік вона має генерувати. Для цього згадуємо нормативні дані для дитячої – 200, множимо цей показник на площу дитячої – 15 кв. м, а потім добуток перемножаємо на коефіцієнт. Висота стель нашої дитячої становить 2,65 м, отже, коефіцієнт – 1. Розрахунки виглядають так – 200 х 15 х 1 = 3000 лм.
Отже, для дитячої кімнати площею 15 кв. м з висотою стель 2,65 м потрібна ЛЕД люстра зі світловим потоком 3000 лм. Є складніша формула розрахунків, яка враховує всі найменші нюанси, про неї можна почитати на нашому блозі.
Як вибрати світлодіодну люстру за потужністю
Потужність – важливий фактор при організації освітлення. Малопотужні моделі не забезпечать приміщення потрібним світлом, а якщо вибрати аж занадто потужний варіант, то, крім фінансових витрат, людям в таких кімнатах перебувати буде дуже не комфортно.
При виборі потужності враховують площу й висоту стель. Якщо висота приміщення 2,5-2,7 м, то для якісного освітлення світлодіодами 1 кв. м площі потрібно приблизно 3 Вт. При висоті стель від 3 м на 1 кв. м потрібно 4-5 Вт. Для порівняння – при використанні світильника з лампою розжарювання для освітлення 1 кв. м потрібно не менше 15 Вт. Отже, для освітлення кімнати площею 20 кв. м з висотою стелі 2,7 м достатньо світлодіодної люстри потужністю 60 Вт. Звичайно, треба враховувати наявність додаткового підсвічування, яке створюють бра, торшери, настільні лампи та ЛЕД стрічки. Якщо пристроїв для локального підсвічування багато, потужність основного джерела може бути на 10-12 Вт меншою
Встановлення світлодіодної люстри на стелю
Виробники при створенні ЛЕД люстр з сучасним дизайном думали про те, щоб користувачі могли легко встановити кожну модель. Повісити сучасний освітлювальний пристрій на стелю можна 3 способами:
- на монтажну планку;
- на гак;
- на спеціальну заставну (використовується для натяжних стель).
Кріплення люстри за допомогою монтажної планки – найпоширеніший спосіб монтажу освітлювальних пристроїв. Монтажна планка з кріпленнями йде в комплекті з люстрою. Спочатку в стелі роблять отвори й дюбелями кріплять монтажну планку до поверхні. Потім до неї прикручують освітлювальний пристрій.
Масивні моделі монтують на стельовий гак, який може бути вже вмонтованим в стельову плиту. Якщо його немає, краще придбати спеціальний анкер з крюком. Він просто встановлюється й забезпечує надійний монтаж великим світильникам. Стельовий гак закриває спеціальна чашка або стельовий ковпак. Під нею надійно сховані всі з’єднувальні дроти й блок живлення.
До електромережі світлодіодна люстра під’єднується стандартно – фазний провід жовтого кольору – до клеми L, голубий нульовий – до N. Заземлення (чорний провід) приєднують до термінала PE. Управління ЛЕД люстри здійснюється вимикачем. Якщо модель обладнана пультом, то керування здійснюється за допомогою радіоканалу, а в більш просунутих моделях – через Bluetooth і Wi-Fi.
Монтаж світлодіодної люстри на натяжну стелю
Для натяжних стель ЛЕД люстри – найактуальніші моделі. Тонке полотно з полівінілхлоридного пластику негативно реагує на високі температури. Вбудовані діоди світять та не гріють, тому ЛЕД люстри для натяжних стель підходять ідеально, хоч і потребують облаштування спеціальних закладних.
Закладна – це конструкція для кріплення люстри. Вона складається з металевих стійок та дерев’яної основи. Стійки виготовляють зі звичайних алюмінієвих профілів, основу – з фанери. За допомогою надійних дюбелів профілі кріпляться до стелі, а на них встановлюють фанерну основу, форму якої підбирають точно під розміри люстри. Габарити закладної теж мають збігатися з розмірами освітлювального пристрою. Якщо світильник прямокутної форми, то й закладну роблять прямокутну, для круглої ЛЕД люстри з пультом потрібна кругла закладна.
В центрі фанерного фрагмента закладної роблять отвір для виведення проводів. Після того як полотно натягнуть, по краях закладної клеять термокільця. Основа люстри кріпиться безпосередньо на фанеру. Під'єднання моделі проводиться за традиційною схемою.
Багато світлодіодних моделей мають оригінальний дизайн, вони можуть бути доповнені фантастичним декором. Різні прикраси, фігури тварин та птахів, штучні рослини, як на ЛЕД люстрах в стилі флористика, прикріплюють до корпусу освітлювального пристрою під час монтажу.
Купити світлодіодні світильники різної потужності й дизайну завжди можна в мережі магазинів Брілле. Досвідчені консультанти допоможуть вам вибрати модель, яка ідеально підійде для освітлення вашого приміщення. Ми допоможемо з розрахунками світлового потоку для ваших площ. Брілле пропонує систему бонусів кожному клієнту.