ЗмістЩойно стався перший блекаут українці зрозуміли, що до наступного треба підготуватися краще. Відключення електроенергії навчило нас купувати свічки, запасатися їжею, яку не потрібно готувати, водою тощо. Але як вчинити з гаджетами? Адже багато хто під час блекаутів втрачає можливість працювати або ж просто зв’язуватися із рідними. Одним із варіантів є генератор. Але що робити, коли це занадто дорогий варіант? Тоді на допомогу приходять портативні зарядні пристрої, а саме – повербанки для гаджетів.
- Як вибрати Power Bank для телефону
- Який повербанк придбати для iPhone
- Повербанки для Samsung та інших смартфонів
- Функціональність повербанків
- Як вибрати потужний повербанк
- Види акумуляторів в повербанках
- Кращі 18650 акумулятори для повербанка
- Найкращі бренди повербанків
Як вибрати Power Bank для телефону
Смартфони давно стали невід’ємною частиною нашого життя. За допомогою них ми не лише можемо зв’язатись із близькими людьми, але й, наприклад, знайти розміщення найближчих пунктів незламності чи укриттів, прочитати новини, подивитись відео чи фільм, прочитати книгу та навіть попрацювати. А тому нам дуже важливо мати під рукою завжди заряджений телефон.
Саме для цього створені повербанки. З їх допомогою можна підзарядити необхідний пристрій та продовжувати ним користуватись. А правильно підібрані повербанки забезпечать якісну та швидку зарядку для вашого гаджета.
Оскільки сьогодні ринок повербанків досить великий, вибрати модель, що підійде тому чи іншому телефону не так просто. Ми розповімо про декілька основних характеристик, на які варто звернути увагу при покупці повербанку для телефонів.
Який повербанк придбати для iPhone
Усі, хто користується чи користувався айфонами знають, що ці смартфони дуже продуктивні та енергозатратні, а тому заряд їх акумулятора досить швидко сідає. Для того, щоб підібрати якісний Power Bank для айфона потрібно керуватись декількома правилами.
По-перше, зверніть увагу на ємність акумулятора повербанка. Ця характеристика допоможе зрозуміти скільки часу ваш повербанк працюватиме на одному заряді. Щоб підібрати ідеальний прилад для зарядки айфона, дізнайтесь, яка ємність батареї у самого смартфона. Ємність акумулятора повербанка має бути щонайменше вдвічі більшою, ніж ємність батареї айфона. Тобто для батареї ємністю 5000 мАг, краще обирати повер банк ємністю до 10000 мАг. Останні айфони мають ємність близько 3000 мАг, а тому, повербанк ємністю 10000 мАг здатен зарядити айфон до трьох раз.
По-друге, важливим критерієм при виборі повербанка є сила напруги. Щоб айфон заряджався як належить, потрібно переконатись, що сила напруги повербанка збігається зі специфікацією айфона. Краще заряджати телефон від порту 1А, а планшет – від порту 2А. Придбавши портативний зарядний пристрій із двома портами, можна заряджати одночасно декілька пристроїв. Але тоді потрібно подбати про достатню ємність акумулятора.
Для айфонів можна придбати в магазинах повербанки трьох видів: дротові, бездротові та чохли-акумулятори. Чохли-акумулятори не дуже користуються популярністю, адже вони досить грубо виглядають і не зовсім підходять під дизайн сучасного айфону.
А ось дротові повери є найбільш поширеним серед покупців варіантом. Такі повербанки є в багатьох магазинах, а також вони підходять для будь-яких інших гаджетів.
Ще одним хорошим варіантом є бездротовий павербанк. Такий спосіб дозволяє заряджати смартфон навіть, коли він просто лежить поряд із портативним зарядним пристроєм.
Для айфонів бренд Apple випускає Apple MagSafe Battery Pack (1460 mAH). Це не надто потужний повербанк, але він відрізняється своєю компактністю та зручністю. MagSafe кріпиться ззаду корпусу айфона та заряджає пристрій.
Повербанки для Samsung та інших смартфонів
Хоч і телефони, що працюють на операційній системі Android тримають заряд відносно довго, повербанки все одно стануть у пригоді, адже при активному використанні телефону, він може не протримати заряд навіть до кінця дня.
Вибір повербанка для самсунгів чи інших смартфонів на ОС Android не дуже відрізняється від попереднього варіанту, але все ж ми розповімо про всі тонкощі вибору портативних зарядних пристроїв для смартфонів.
На що звернути увагу при покупці повербанка:
- Ємність батареї (пам’ятаємо, що ємність батареї повербанка має бути мінімум вдвічі більшою від ємності батареї телефону).
- Потужність (позначається, як Вт) – критерій, який відповідає за швидкість зарядки вашого смартфона. Чим більша потужність, тим швидше зарядка.
- Габарити – не менш важлива характеристика, адже чим більші габарити повербанку, тим більша ємність його акумулятора.
- Порти – перевірте через які роз’єми заряджається ваш телефон та повербанк.
Безліч брендів, які випускають телефони, також займаються виготовленням повербанків, а тому можна легко підібрати портативний зарядний пристрій того ж бренду, що і ваш телефон, наприклад, Samsung або Xiaomi.
Функціональність повербанків
Окрім функції звичайного заряджання, повербанки часто оснащені додатковими функціями. Наприклад функція бездротової зарядки дозволить підзарядити пристрій навіть, якщо кабель для зарядки залишився вдома. Також деякі моделі оснащені сонячною панеллю, яка частково зможе підзарядити пристрій.
Найбільш поширеною функцією є індикація зарядки. Це досить зручна фішка, яка дозволяє бачити на повербанці рівень зарядки пристрою.
Також деякі повербанки мають магнітне кріплення. Ми згадували про такі, коли говорили про повербанки для айфонів. MagSafe Battery Pack від компанії Apple у 2021 році випустили невеликий повербанк, який кріпиться до корпусу айфона за допомогою магніту.
Крім цього повербанки можуть стати для вас одночасно приладом для зарядки, чохлом для телефону, ліхтариком чи навіть навушниками.
Фішкою вашого зовнішнього акумулятора може стати і його зовнішній вигляд. Сьогодні виробники випускають повербанки найрізноманітніших дизайнів: від стриманих повербанків чорного кольору до яскравих приладів із незвичними текстурами та формами.
Під час блекаутів повербанки також можна використовувати для підключення настільних USB ламп. З такими пристроями можна взагалі не турбуватись про відключення світла.
Як вибрати потужний повербанк
Мати під рукою потужний Power Bank дуже важливо, адже такого пристрою вистачить на декілька повних зарядок одного гаджета чи на одночасну зарядку одразу декількох. Але далеко не кожен повербанк підійде для таких функцій.
Наприклад повербанку на 5000 мАг вистачить на одну повноцінну зарядку телефона. Також техніка має властивість зношуватись, а отже з часом і на одну зарядку ємності може не вистачати. А якщо такий же повербанк видаватиме струм 2 ампери й напругу 5 вольтів, то навіть смартфон з батареєю на 3000 мАг буде заряджатися понад дві години. Тому потужність грає велику роль, саме вона відповідає за те, як швидко заряджатимуться ваші гаджети.
Сьогодні повербанки здатні забезпечити зарядку 5-10 Вт, а швидка зарядка може забезпечити навіть 18-100 Вт. Тому радимо звертати увагу саме на такі моделі при покупці повербанків, якщо вам важливо аби повербанк був досить потужним. Особливо у випадку, коли повербанк потрібен для зарядки ноутбука.
А для того, щоб усі ваші пристрої, в тому числі й повербанки, безпечно заряджались від мережі, варто подбати про якісне електромонтажне обладнання вдома.
Види акумуляторів в повербанках
Щоб портативний зарядний пристрій був не лише потужним, а і служив як можна довше потрібно розібратись із видами акумуляторів. Отже, акумулятори для повербанків бувають двох видів:
- Li-Ion – це батареї, які можна зустріти в смартфонах, планшетах, ноутбуках, фотоапаратах тощо. Вони мають високу енергетичну щільність та досить низький саморозряд. Недоліком таких батарей є те, що вони зношуються навіть якщо їх не використовувати. Також літій-іонні батареї не є стійкими до ударів і падінь, а тому їх потрібно уникати та стежити аби акумулятор не перегрівався та не розряджався повністю.
- Li-Pol – акумулятор, що виготовляється на основі полімерного електроліту. Завдяки тому, що полімерний електроліт може приймати різні форми, виробники здатні зібрати акумулятор в корпусі від 1 мм. Головними перевагами таких батарей є безпечність, тривалий термін експлуатації та низький саморозряд.
Важливо знати, що повністю розряджати пристрій при першому використанні не потрібно. Раніше батареї, які використовувались мали ефект пам’яті, сучасні ж батареї такого ефекту не мають, а тому повне розрядження батареї лише шкодитиме вашому гаджету.
Кращі 18650 акумулятори для повербанка
Акумулятори 18650 – це літій-іонні батареї, які своєю формою нагадують звичайні пальчикові батарейки. Але при цьому акумулятор 18650 має на виході напругу 3,7 Вт та об’єм – 1600-3400 мАг, у той час, коли батарейки АА або ААА мають напругу 1,5/1,2 Вт. Такі батареї застосовуються у приладах, де необхідна велика ємність (ліхтарики, ноутбуки, повербанки тощо).
Для того, щоб розшифрувати назву акумулятора, потрібно розбити її на дві частини. Перша частина (18) є діаметром батареї – 18 мм, а друга (650) – це довжина, яка дорівнює 65 мм.
Переваги акумуляторів 18650:
- Низький рівень саморозряду
- Відсутній ефект пам’яті
- Прості в експлуатації.
Серед їх недоліків – можливість виходу із ладу у випадку перезарядки або ж перегріву. Але завдяки вбудованій електронній схемі, перегрів та перезарядка стають практично неможливими.
Оскільки є декілька варіантів акумуляторів 18650, постає питання, який саме акумулятор вибрати? Ми радимо обирати модель, що має ємність 3400 мАг. Цей варіант стане безпрограшним, адже це найбільша ємність серед батарей такого типу, а тому 18650 вистачить для досить тривалої роботи. Крім цього така ємність забезпечує більшу безпеку для акумулятора, а також має прийнятну вартість.
Коли обираєте дану батарею порівняйте CDR (сила струму, що позначається літерою «А») із потужністю на вашому пристрої (так само позначається літерою «А»). Розбіжність між цими двома характеристиками має бути мінімальною для того, щоб оболонка акумулятора не розірвалась.
Найкращі бренди повербанків
Спочатку може здатися, що вибрати кращий повербанк – це аж надто просте завдання. Але оскільки в магазинах представлена безліч моделей з різноманітними характеристиками, кольорами, функціями й формами, обрати найкращий серед них досить важко. Ми зібрали топ найкращих брендів повербанків 2022 року.
Xiaomi. До найпопулярніших моделей повербанків від цього бренду належить Xiaomi Mi Power Bank PRO та Xiaomi Redmi Power Bank. Серед переваг Xiaomi Redmi Power Bank: підтримка режиму швидкого заряджання, хороша ємність (20000 мАг) і потужність (20 Вт), акумулятор Li-Pol, захист від вологи та наявність ліхтарика.
Xiaomi Mi Power Bank PRO має низьку вартість та міцний алюмінієвий корпус. Крім цього корпус оснащений світлодіодним індикатором заряду.
Baseus. Цей бренд виробляє досить багато якісних повербанків, серед яких: Baseus Bipow 20000 mAh, Baseus Mini Ja 30000 mAh, Baseus Mini S Bracket, Baseus Bipow Digital Display. Вибрати серед цих моделей можна відштовхуючись від потрібної ємності та габаритів. Наприклад два останні варіанти мають мініатюрні розміри та ємність 10000 мАг. У той час, коли два перших варіанти мають більшу ємність та розміри.
Samsung. Цей бренд випустив на ринок акумулятор Samsung Power Bank ємністю 20000 мАг. Повербанк має режим швидкісної зарядки потужністю 25 Вт, індикатор зарядки та металевий корпус. Проте повербанк не захищений від вологи та має досить високу ціну.
ACL. Модель ACL PW-10 10000mAh – це повербанк, що має невелику вагу та захищений від пошкоджень корпус. Пристрій оснащений захистом від короткого замикання та перезаряду. Повербанк має два роз’єми, а ємність його батареї – 10000 мАг. Також ця модель має світлодіодний індикатор зарядки. Тип батареї – Li-Pol.
Power Box. Power Box 20 000mAh – це модель, яка має корпус із пластику та може одночасно заряджати до 3 гаджетів. Тип акумулятора повербанка – Li-Pol. Також Power Box має дисплей, на якому відображається відсоток зарядки пристрою. А вбудований в пристрій ліхтарик допоможе зорієнтуватися в темноті.
Отже, для того, щоб вдало вибрати повербанк, варто звертати увагу на такі критерії як: ємність та вид батареї, потужність, габарити, захист від перенапруги тощо. Також не забувайте заздалегідь продумувати скільки пристроїв вам потрібно одночасно заряджати та обирайте повербанки із відповідною кількістю роз’ємів. Дотримуючись основних правил вибору, вам точно вдасться підібрати найкращий повербанк саме для вас.